Hakkımızda

Büro makinaları sektöründe Türkiye'nin önde gelen kuruluşu MİTASAN, dünyanın en uzun süreli kullanımına sahip ve çevreye duyarlı Fotokopi - Fax teknoloji transferini 1978 den bu yana Türkiye'nin çalışan insanına sağlayarak, ülkesini 21. yüzyıla gururla taşıyor. 

ISO9001 ve TSE belgeli koruyucu servisiyle, kesintisiz müşteri mutluluğunu hedef alan Mitasan anlayışı, Türkiye ' nin her yöresine yayılmış Mitasan Bölge Müdürlüğü ve bayilerinde standarttır.

Tüketiciye sunduğumuz her üründe, ihtiyaçların en verimli biçimde karşılanması ilkesini bir an bile göz ardı etmedik. Hizmetin sürekliliğini kesintisiz teknik destek anlayışımızla, müşteriyi anlayan ve kendini onun yerine koyan deneyimli personelimizle, yenilikleri gün geçirmeden insanlarımıza sunmayı hedef alan bakış açımızla sağladık.

Doğru yolda olduğumuzu biliyoruz. Geçmişimize baktığımızda gördüğümüz tüketici memnuniyeti ve müşteri tatmini bize yeni ve daha ileri girişimler için güç veriyor.

Bir müşterimizin dediği gibi ; " MİTASAN , Türkiyenin bilgi çağında hakettiği yeri alması için yıllardır üzerine düşeni yapıyor."

VİZYONUMUZ

Girişimcilik, yenilikçilik ve güvenilirlik ile şekillendirdiğimiz iş anlayışımızla, odaklandığımız işimizde gelişen teknolojiler paralelinde yeni değerler yaratabilmek. 

MİSYONUMUZ

İnsanlık ve ekonomi için değer yaratan, çevreye ve rakiplerine saygılı, girişimci ve lider ruha sahip, kuruluşlar arasında bulunarak, ülkemiz insanının çalışma hayatına pozitif yönde katkıda bulunmak.

Değerlerimiz;

Dürüstlük - İş ve ilişkilerimizde adalet ve ahlak duygusu ile hareket eden bir aileyiz.

İtibar - İtibarımızı her şeyin önünde tutar, hiçbir maddi menfaate feda etmeyiz.

Güvenilirlik – Müşterilerimizin ve çalışanlarımızın her türlü bilgi ve belgeleri konusunda hassas davranır, gerekli güvenlik önlemlerini sağlarız.

Saygı - Farklılıkları zenginlik olarak görür her türlü ayrımcılığı reddederiz.

Dayanışma - İyi ve kötü günde birbirimize destek olur, omuz omuza çalışırız.

İnsan Odaklılık - Başarının insanla birlikte mümkün ve anlamlı olduğuna inanırız. Daima insanı geliştirmeyi ve ekip çalışması içinde olmaya gayret ederiz.

Müşteri Memnuniyeti - Müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini sürekli daha iyi anlamaya çalışır, bizimle çalışmaktan memnuniyet duymalarını amaçlarız.

Sorumluluk Bilinci - Çevremize karşı duyarlıyız. Kendimizin, şirket, ülke ve insanlığın geleceği olan çevrenin korunması adına çaba gösteririz.

Sosyal Sorumluluk – Başta eğitim olmak üzere imkânlar dahilinde ki olası destekler, her ortamda sunulmaya çalışılır.

Mitasan Kronoloji - Milestones

1978 – Teknoloji dünyasına başlangıç.
• Büro makinaları satış ve servis hizmeti.
• Banka alarm cihazları üretimi, satış ve servisi.
• Mita marka fotokopi makinelerinin Distribütörlüğü
• Walters marka PC'lerin Distribütörlüğü
• Micom bilgisayarların üretimi, satışı ve servisi.

• Hitachi Faks ve Laptop ürünlerinin Distribütörlüğü
• Citizen dotmatrix ve lazer Yazıcıların Distribütörlüğü
• Triumhp-Adler Fotokopi ve Fakslarının Distribütörlüğü
• Alcatel GSM telefonlarının Distribütörlüğü
• Selex Fotokopi makinelerinin Distribütörlüğü
• Samsung ve Sagem Faks ürünlerinin Distribütörlüğü
• Sharp Ofis Ürünlerinin Distribütörlüğü
• Oki Data infotec ( Seiko II ) Geniş baskı ( A0) mühendislik makinelerinin Distribütörlüğü

Başkanın Mesajı

baskanin-mesaji

TÜRKİYE; Bilgi toplumu olma yolundaki azmi, genç nüfus potansiyeli, yaratıcı insanları ve en önemlisi çağdaşlaşma yolundaki inancıyla özel bir konuma sahiptir. Bu değerlere sahip ülkemiz insanının çalışma hayatına, çevreye ve rakiplerimize saygılı olarak pozitif bir katkı sunduğumuz için gururluyuz. SHARP; Fortune verilerine göre, dünyanın 6. büyük teknoloji şirketi olup, görüntü teknolojilerinde dünya 2.'sidir. Toplam ciroda ise dünyanın ilk 500 şirketinden birisi olan Sharp'ın, uzun süredir Türkiye Distribütörlüğünü yapmaktan mutluyuz. MİTASAN; İlkleri olan, istikrarlı bir güven firmasıdır. 1978'den bu yana tecrübeli kadrolarımız ve bayilerimiz ile, ülkemizin 81 ilinde kesintisiz hizmet vermekteyiz. Hitachi marka laptop bilgisayarları, fax'ı ve Alcatel cep telefonlarını ülkemiz insanları ile ilk tanıştıran ve üç yıl ürün garantisi veren ilk firmayız. Infosorce verilerine göre dünya ülke distribütörleri arasında, Sharp'ın pazar payını en hızlı büyüten ve ülkesinde ilk 2'ye taşıyan ilk firmayız. Dünyadaki teknolojik gelişmeler yakından takip edilir ve yenilikler, fuarlar/medya/satış/bayi kadrolarımız yoluyla tüketiciler ile paylaşılır. Mitasan; Eğitime verdiği öncelikten dolayı çalışanlar tarafından," Sektörün okulu" diye anılmaktan mutluluk duyar...
İnsanların hayatını güzel yapan şey, iyi ilişkilerdir. Yani güven ve dostluktur. Ülkemiz genelinde 10 binlerce müşterimizin güvenini/dostluğunu kazanarak, yarım yüzyıla yakın ülkemiz insanlarına kesintisiz hizmet vermenin gururunu yaşıyoruz. Bu güven, bize yeni ve daha ileri girişimler için güç veriyor. Katkısı olan, bizlere güvenen tüm dost müşterilerimize ve iş arkadaşlarımıza teşekkür ederiz...
Hayri BAKICI

İş Ortaklarımız

Icon Sharp

Sharp yenilikçi LCD ve güneş enerjisi teknolojilerinin yanı sıra opto elektronik, kızılötesi ve flaş bellek elektronik ürünlerinin dünyanın önde gelen geliştiricilerinden ve üreticilerinden birisidir.
Bize yol gösteren ilkeler olan “Dürüstlük ve Yaratıcılığa“, en ileri teknoloji ürünlerle insanların hayatlarını daha iyi hale getirmek yönündeki net hedefimiz eşlik etmektedir. Sonuç olarak ortaya, yalnızca eşsiz ve yenilikçi ürünler değil, sloganımızla paralel olarak “Başkalarının taklit etmek istediği ürünler!” çıkarır ve 21. yüzyıl için yeni yaşam tarzları oluştururuz.
Sharp Electronics (Europe) GmbH'nin (SEEG) 1968'de Hamburg'da kurulmasından bu yana Sharp Avrupa'daki ticari faaliyetlerini sürekli olarak artırdı. Geçtiğimiz kırk üç yılda, 1 laboratuar, 3 imalat tesisi, 11 satış ve 1 finans şirketinden oluşan 17 merkeze sahip olacak kadar büyüdük. Sharp'ın denizaşırı satışlarının önemli bir kısmının yapıldığı Avrupa, şirketin en önemli pazarlarından bir tanesidir..
Amacımız LCD-TV'ler, Güneş Enerjisi Sistemleri, Komponent  İş ve Belge Çözümleri gibi temel ticari alanlarda Avrupa'yı Sharp'ın gelecekteki pazarı olarak geliştirmek ve büyütmektir.

Icon YSoft

Y Soft Corporation, Çek Cumhuriyeti Brno Masaryk Üniversitesi'nde bir öğrenci projesinin parçası olarak 2000 yılında kurulan ve fotokopi, yazdırma ve tarama fonksiyonlarını kontrol ederek, doküman güvenliği sağlayan gelişmiş baskı çözümleri sunan bir şirkettir.

YSoft SafeQ

Y Soft Corporation tarafından üretilen YSoft SafeQ yazılımı; fotokopi, kopyalama ve tarama işlemlerini kontrol etmeye yarayan evrensel bir güvenli baskı çözümüdür.

Hizmetler

YSoft SafeQ çözümü;  çeşitli ortak kanallarla sipariş edilebilen hizmetlerle birlikte sunuluyor. Bu hizmetler Yazılım Desteği, SLAs, Kurulumlar, Donanım ve Yazılım Özelleştirmeler, vb.

Dağıtım

YSoft SafeQ çözümü (Çek Cumhuriyeti) ve Macaristan, İsrail, Birleşik Arap Emirlikleri, Amerika Birleşik Devletleri, Japonya ve Singapur'da bulunan bağlı şirketleri aracılığıyla global olarak dağıtılır. Son olarak Avustralya Equitrac Sistemlerinin satın alınmasından sonra YSoft SafeQ çözümünün en son dağıtım merkezi Avustralya olmuştur.

Icon ITS - Info Technology Supply Ltd. ( Papercut - Umango )

HAKKINDA

1988 yılında kurulan ve merkezi Birleşik Krallık'ta Harrow, Middlesex'te bulunan bağımsız olarak işletilen bir şirketiz. Avrupa ve Kuzey Amerika'da operasyonlarımız ve beş kıtadaki müşterilerimizle küresel bir varlığımız var.

Tüm ITS yazılım çözümleri şirket içinde geliştirilir; geliştirme için dışarıdan hizmet almayız veya yükleniciler kullanmayız. Deneyimli geliştiricilerden ve QA personelinden oluşan geniş bir ekip istihdam ediyor ve tüm müşterilerimizin en iyi hizmeti ve ortaya çıkan sorunlara yanıt oranlarını almasını sağlamak için özel bir teknik destek ekibine erişim sunuyoruz.

Müşterilerimiz tarafından talep edilen özellikleri sunmak için yazılım çözümlerimizi düzenli olarak güncelliyoruz ve tüm çözümlerimiz kullanımı ve yapılandırması kolay olacak şekilde tasarlanıyor. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını anlamaktan gurur duyuyoruz ve otuz yılı aşkın süredir kaliteli, güvenilir yazılım çözümleri sağlıyoruz.

ITS, yalnızca kaliteli, güvenilir sistemler sağlama etiğimizi korurken müşterilerimizin beklentilerinin karşılanmasını sağlayan yüksek kalibreli yazılım ve donanım çözümleri tedarik ettiğimizi garanti etmek için dikkatle seçilmiş çeşitli ortaklıklara sahiptir.

ITS, ISO 9001 ve ISO / IEC 27001 sertifikalı bir şirkettir.

WEEE Yönetmelikleri (Kayıt No: WEE / AH1889SW) kapsamındaki sorumluluklarımızı da son derece ciddiye alıyor, kurumsal ve sosyal sorumluluklarımız doğrultusunda uyum sağlamak için adımlar atıyoruz.